W dniach 23 i 24 lutego w siedzibie Cedefop w Salonikach zorganizowano warsztat, na którym przedstawione zostały wyniki badania opinii na temat edukacji zawodowej i szkoleń. Eksperci z całej Europy, w tym również przedstawiciele sieci ReferNet, dyskutowali i analizowali zaprezentowane wyniki.

Badanie zostało przeprowadzone w 2016 r. przez Cedefop na próbie 35 000 obywateli państw członkowskich UE w wieku ponad 15 lat. Większość Europejczyków (71%) zna system edukacji zawodowej i szkoleń, dwóch na trzech (68%) posiada pozytywną opinię o nim, a prawie dziewięciu na dziesięciu (87%) absolwentów tego systemu jest zadowolonych z umiejętności związanych z pracą nabytych podczas procesu kształcenia. Możliwość znalezienia pracy jest najważniejszym powodem, dla którego Europejczycy wybierają tę ścieżkę edukacji.

Dołącz do dyskusji: #VETopinionsurvey