Olga Wasilewska

We wrześniu rozpoczyna się realizacja projektu UniVet (University or Vocational Education and Training) prowadzonego w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa strategiczne.

W projekcie bierze udział 7 partnerów z pięciu państw: Talentbrücke GmbH & Co. KG (Niemcy), Bildungszentren Des Baugewerbes E.V. (Niemcy), Berufsförderungswerk Der Bauindustrie NRW GGMBH (Niemcy), Viesoji Istaiga Vilniaus Statybininku Rengimo Centras (Litwa), Centro Edile A. Palladio (Włochy), International Formation Center S.L. (Hiszpania) i Instytut Badań Edukacyjnych (Polska).

Celem projektu jest umożliwienie zrozumienia dlaczego uczniowie wybierają kształcenie uniwersyteckie, chociaż w ich własnej sytuacji bardziej adekwatne byłoby kształcenie zawodowe. Dodatkowo działania mają wspierać młodych ludzi, którzy są niezadowoleni z obranej ścieżki kształcenia i rozważają jej przerwanie.

Projekt potrwa do końca 2020 roku.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: http://univet-project.eu/

Kategoria: