Film przygotowany przez Łukasza Bełczowskiego, Karolinę Mruk, Jakuba Sajdę oraz Aleksandrę Dulny z Technikum im. gen. W. Andersa w Opatowie został nagrodzony Prix Du Jury w konkursie fotograficznym #CedefopPhotoAward. Gratulujemy!

W szóstej edycji konkursu zorganizowanego przez Cedefop wzięło udział 80 drużyn składających się z uczniów kształcących się zawodowo z 13 europejskich krajów. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy obrazującej niezapomniane doświadczenie związane z kształceniem zawodowym, w szczególności dotyczące umiejętności „zielonych” i cyfrowych.

Polscy zwycięscy w kategorii filmów video opowiedzieli historię dwóch światów, które poza tym samym adresem szkoły nie miały ze sobą nic wspólnego – świat uczniów IT i uczniów zawodu technik stylista.  Udział w zajęciach kreatywnej fotografii i grafiki komputerowej pomógł znaleźć uczniom wspólny język i odkryć łączącą uczniów kreatywność i chęć wyrażenia siebie. Nagrodzony film ”New Age School” weźmie udział w Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Salonikach a jego twórcy będą mieli okazję osobiście opowiedzieć swoją historie podczas tego wydarzenia.

Zwycięscy w kategorii foto-historii to Raquel Herrero, Gonzalo Rios, Teresa Hernandez i Ana Arjona z Hiszpani z pracą zatytułowaną „ClimateMakeUp” oraz Maria Diamantopoulou, Paraskevi Galani, Theodora Konstantopoulou i Paraskevi Stavropoulou z Grecji z pracą „Cyklady”. Autorzy zwycięskich foto-opowieści zaprezentują swoje prace podczas „Europejskiego tygodnia umiejętności zawodowych” w Brukseli.

Więcej informacji o konkursie #CedefopPhotoAward dostępnych jest na stronie Cedefop.