Katarzyna Matuszczak

Cedefop zaprasza podmioty zajmujące się kształceniem i szkoleniem zawodowym (VET), pracodawców oraz organizacje reprezentujące pracodawców i pracowników do wypełnienia czterech ankiet na temat ostatnich zmian oraz przyszłości kształcenia i szkolenia zawodowego, a także do podzielenia się swoimi doświadczeniami w zakresie korzystania z mikropoświadczeń (microcredentials).

Wypełnienie każdej z ankiet zajmuje 15 minut. Ankiety są dostępne do 10 lipca.

1. Ankieta dotycząca badania 'Future on VET'  (dla szkół) jest dostępna tutaj.
  2. Ankieta na temat mikropoświadczeń (dla szkół) jest dostępna tutaj.
  3. Ankieta na temat mikropoświadczeń (dla pracodawców i organizacji pracodawców) jest dostępna tutaj.
  4. Ankieta na temat mikropoświadczeń (dla organizacji reprezentujących pracowników) jest dostępna tutaj.

Badanie ‘Future of VET’ ma przyczynić się do lepszego zrozumienia wyzwań i szans dla VET w Europie w ciągu najbliższej dekady. Głównym celem badania jest zrozumienie, jak kształcenie i szkolenie zawodowe zmieniło się w niedalekiej przeszłości i jakie są oczekiwania odnośnie przyszłych zmian.

Badanie ‘The role of micro-credentials in facilitating learning for employment’ ma na celu umożliwić lepsze zrozumienie roli mikropoświadczeń na rynku pracy, w tym w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego, a także ich wykorzystania przez pracodawców i przemysł. Wyniki badania uzupełnią trwające otwarte konsultacje publiczne w sprawie mikropoświadczeń prowadzone przez DG EMPL i zostaną uwzględnione we wniosku dotyczącym ‘Council Recommendation on an EU approach to micro-credentials’.

Więcej informacji o badaniach:

Jens Bjørnåvold (ekspert Cedefop, kierownik projektu) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz

Anastasia Pouliou (ekspert Cedefop)  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.