25 marca 1957 r. sześć założycielskich państw członkowskich (Belgia, Niemcy, Francja, Włochy, Luksemburg i Holandia) podpisało dokument, który stał się fundamentem dzisiejszej Unii Europejskiej. Kraje założycielskie zobowiązały się w nim do dostosowania swoich polityk gospodarczych do wspólnego europejskiego rynku. Traktaty rzymskie ustanowiły Europejską Wspólnotę Gospodarczą (EWG), której celem było wspieranie harmonijnego rozwoju gospodarczego, stały i zrównoważony wzrost, zwiększenie stabilności i podwyższenie poziomu życia obywateli. Artykuły 118 i 128 określiły zadania Komisji Europejskiej w zakresie promowania współpracy państw członkowskich w rozwoju edukacji zawodowej i szkoleń. Powołany na mocy Traktatów Komitet Ekonomiczno-Społeczny zaproponował utworzenie Europejskiego Centrum Rozwoju Szkolenia Zawodowego (Cedefop).

W ramach obchodów rocznicowych przewidziano wiele imprez okolicznościowych.

Szczegóły na stronie